28° Parçalı az bulutlu

CarrefourSA esnafla büyüyecek: Yıl sonu amacı 1000 bayii

Sabancı Holding ve Carrefour Grup iştiraki CarrefourSA, organize perakende sistemine önemli bir yenilik getirdiği bayilik sisteminde hızla …
Piyasa - 24 Haziran 2022 00:37 A A

Sabancı Holding ve Carrefour Grup iştiraki CarrefourSA, organize perakende sistemine önemli bir yenilik getirdiği bayilik sisteminde hızla ilerliyor. 100’üncü bayisini İzmir Alsancak’ta açan şirket, küçük esnafı destekleyen bu model sayesinde 3 yıl içinde bin bayiye ulaşmayı hedefliyor. İzmir’de basın mensuplarıyla bir araya gelen CarrefourSA İcra Kurulu Üyesi Bulut Batum, 2 yıldır sürdürdükleri sistem hakkında açıklamalarda bulundu.

İKİNCİ KUŞAK SICAK BAKIYOR

Birçok bölgede güçlü esnaf bulunduğunu, bakkal ya da küçük marketlerin de artık ikinci nesil yönetime geçmeye hazırlandığını aktaran Batum, “Bu kuşak; katma değerli hizmet, dijital teknolojiler ve müşteri deneyiminde farklılaşma konularına daha hakim. İşte bu ikinci nesil de radarımızda. Bu sistemde esnaf ve girişimciler, hem Carrefour Grubu’nun hem de Sabancı markasının gücünü arkasında hissediyor” dedi.

3 SENEDE BİNE ULAŞACAK

Bayilik yapılanmasıyla 23 şehirde faaliyet gösterdiklerini CarrefourSA olarak ise 40 ilde olduklarını kaydeden Batum, “Türkiye’nin birçok farklı şehrinden bayilik kapsamında talep alıyoruz. Yıl sonuna kadar 200’ün üzerinde bayiye ulaşmayı planlıyoruz. Yakın dönem hedefimiz ise oldukça net; 3 yıl sonunda bin bayiye ulaşmayı bekliyoruz” şeklinde konuştu.

YATIRIMIN GERİ DÖNÜŞÜ 2 YIL

Bulut Batum, bayilik sisteminin girişimci ve esnaf için karlılığına işaret ederek, “Yapılacak yatırım, bayiliğin konsepti ve büyüklüğüne göre değişiklik gösterebiliyor. Metrekare başına yaklaşık 2 bin 500-3 bin TL civarında bir yatırım rakamı öngörebiliriz. Yatırımın geri dönüş süresi ise 2 yılda tamamlanabiliyor” değerlendirmesinde bulundu.

200 milyon TL yatırım

Batum, 2022 ve sonrasında CarrefourSA’nın kendi marketleri ve bayilik sistemiyle eş zamanlı bir büyüme planı bulunduğunu, bunun için sadece bu yıl 200 milyon TL civarında yatırım yaptıklarını bildirdi. Batum, “100 bayimizin 20’si kadın girişimci. Çalışanlarının yüzde 40’ını kadınların oluşturduğu şirketimiz, girişimcilik ekosisteminde de aynı felsefeyle yola devam ediyor” ifadelerini kullandı.

Piyasa - 00:37 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ