28° Parçalı az bulutlu

Gayrimenkul Danışmanı Nasıl Olunur?

Bilgi Bankası - 18 Nisan 2019 11:55 A A

Gayrimenkul danışmanı olmak

Gayrimenkul danışmanı olmak isteyenler için gayrimenkul danışmanlığı son yıllarda en çok ilgi gören iş kollarının başında geliyor.

Gayrimenkul danışmanlığı son yıllarda en çok ilgi gören iş kollarının başında geliyor.

Gayrimenkul sektörünün kazançlı bir alan olması, emlak sektörüne ilgi duyan ama profesyonel anlamda deneyimi olmayan kişileri de bu alana yöneltiyor.

Profesyonellikten uzak bir şekilde yürütülen danışmanlık işleri sektörün sağlıklı büyümesini engellediği gibi emlakçılıkta güven problemini de ortaya çıkarıyor.

Son yıllarda neredeyse her sokakta bir emlak ofisi görmek mümkün. Emlakçı sayısının kontrolsüz bir şekilde hızla artması sektördeki kaliteyi de ciddi anlamda etkiliyor. Birçok kişi emlak ile ilgili mevzuatlar ve diğer konular hakkında yeterince bilgi sahibi olmadan bu alana yöneliyor.

Gayrimenkul danışmanı olmak istiyorum

Peki, emlakçı olmak istiyorum, gayrimenkul danışmanı olmak istiyorum diyen kişiler nelere dikkat etmeli?

Öncelikle emlak sektörüne ilgi duymak gerekiyor. Bu işin sırf kazançlı bir alan diye tercih edilmemesi gerek.

Emlak sektöründeki son gelişmelerin takip edilmesi, emlak mevzuatı ile ilgili donanımlı olmak, emlak terimlerine hakim olmak önemli. Kişilerin gayrimenkul danışmanlığı eğitimi alması olmazsa olmaz bir husus.

Eğitimli gayrimenkul danışmanı olmak bu işin profesyonel ve uzun vadeli yapılmasında önemli. Bu noktada gayrimenkul danışmanlığı eğitimi remax bünyesinde profesyonel eğitmenler tarafından verilmektedir.

Bunların yanı sıra emlak ile ilgili yazılan faydalı kitapları ve yayınları okumak, takip etmek de gerek.  Emlak danışmanlığı alıp satmaktan çok daha fazlasını gerektiyor. Bu işi yapacak kişiler emlak ile ilgili donanımın yanı sıra pazarlama, halkla ilişkiler, diksiyon, internet okuryazarlığı gibi konularda da kendilerini geliştirmeli.

Emlakçılar, gayrimenkul danışmanı olmak isteyenler profesyonel giyimli, temiz ve bakımlı olmaya özen göstermeli.

Remax Gayrimenkul Danışmanı Olmak

Gayrimenkul danışmanlığı yapacak olanlar için yeni müşteriler kazanmanın en etkili yolu iyi bir sosyal çevre oluşturmaktan geçiyor. Bu noktada sosyal medyada oluşturulacak geniş bir ağ, güçlü bağlantılar edinmeyi sağlayacak.

Emlakçı ve emlak danışmanı olmak isteyenler emlak pazarındaki güncel fiyatlardan haberdar olmalı. Ortalama ev fiyatları, trendleri ve yerel emlak piyasasını bilmek potansiyel müşterilere en iyi fiyatları sunmayı sağlayacak.

Gayrimenkul danışmanı olacak kişilerin iyi iletişim kurması önemli.  Emlakçı olmak, sosyal ve iş ilişkilerini etkin bir şekilde kullanmayı gerektiriyor. Müşterilerle konuşmak, onların ihtiyaçlarını anlamak ve onlarla dost olmak satış yapabilmek açısından da önemli.

Emlak danışmanı olacak kişiler kendileriyle aynı işi yapan diğer emlakçılarla da tanışmayı ve çevre geliştirmeyi düşünmeli.

Emlakçı olmak istiyorum diyen kişilerin organizasyon yeteneği de güçlü olmalı. Emlakçılar birazı durumlarda birden fazla müşteri ile ilgilenmek durumunda olabilir. Bu noktada etkinlik ve organizasyon yönetimi önem taşıyor.

Emlak danışmanı olacak kişiler gayrimenkul geliştiricileri ile tanışmalı. Yatırımcı, mimar, avukat, müteahhit çevrenin genişlemesi potansiyel müşterileri ve satış yapabilmeyi sağlayacak.

Gayrimenkul danışmanının ev satışı yaptığı zaman müşterisine bir hediye vermesi danışmanın hatırlanmasını sağlayacağı gibi müşteriyi de memnun edecek.

Emlak danışmanı, interneti aktif kullanmalı.

Emlak ilanı sitelerini ve emlak haber sitelerini takip etmeli. Potansiyel müşterilere ulaşmak ve kendini tanıtmak için emlak haberleri sitesi ya da sosyal medyada reklam ve advertorial çalışmalar yapmalı.

Sosyal medyada emlak ile ilgilenen kitleye ulaşmak için bilgi verici, değerli içerikler paylaşmalı.

Emlak danışmanı, satış yaptıktan sonra müşterisi ile iletişimi sürdürmeli. Müşterisi ile zaman zaman iletişime geçerek memnun olup olmadığı sormalı. Çözülebilecek problemler konusunda bilgi verebilmeli.

Sizde hiç bir tecrübeniz yoksa ve bu işi yapmak istiyorsanız, verdiğimiz eğitimler ile kısa sürede gayrimenkul sektörünü öğrenip emin adımlarla ilerlemek istiyorsanız, Modern ofisimizde sizi ağırlamak ve sorularınıza cevap vermek istiyoruz.

Randevu için; (0216) 488 20 30 

Bilgi Bankası - 11:55 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ