28° Parçalı az bulutlu

Gayrimenkul Danışmanları (Emlakçılar) nasıl dijital pazarlama yapabilirler?

Bilgi Bankası - 11 Aralık 2019 09:56 A A

Günümüzde konut alıcılarının yalnızca %19’u konut ararken gazetelere bakmaktadır. Yapılan araştırmalar gösteriyor ki konut alıcıların %91’i web siteler ile gayrimenkul araştırmalarını internet üzerinden gerçekleştirmektedirler.

Pazarlama 4.0’ın etkisiyle, pazarlama ortamı tamamen olmasa da büyük bir kısmı dijital ortama geçiş yapmıştır. Bunun nedeni ise firmalar ürün ve hizmetlerini daha geniş kitlelere duyurabilecek olmaları ve daha geniş bir pazara sahip olabilecek olmasıdır. Bu nedenle daha fazla kar etmek ve pazarda daha etkin bir rol almak için dijital pazarlama hemen hemen her sektörde oldukça önemlidir.

Dijital pazarlama ortamlarını iyi kullanarak ürün veya hizmetinizi rahatlıkla ve detaylı bir biçimde açıklayabilirsiniz. Bu nedenle artık pek çok firma tarafından sıkça kullanılan dijital pazarlama hem günümüzün hem de geleceğimizin şüphesiz ki en önemli pazarlama yöntemlerinden biridir.

Evlerinizi internet üzerinden dijital pazarlama yöntemi ile satmanın birçok yolu bulunmaktadır. Bunlardan bir kaçı şunlardır;

– Ev, konut, arsa satılan emlak siteleri emlak danışmalarının dijital pazarlama yapabilecekleri büyük bir fırsattır.

-Çeşitli sosyal medya uygulamaları ile büyük kitlelere kolay bir şekilde ulaşarak, konutlarınızı kolay bir şekilde satabilirsiniz.

 Emlak dijital pazarlama üzerine kendi internet sitenizi açarak, evlerinizi satabilirsiniz.

Hedef kitleniz alacağı konutları ve satın alırken emlak dijital pazarlama yöntemine sıkça başvurmaktadır. Gayrimenkul danışmanlığı dijital pazarlama çok geniş kitlelere ulaşabilir ve çok net hedeflemeler yapabilirsiniz.

Emlak dijital pazarlamada başarı elde etmek, geleneksel pazarlamada başarı elde etmekten farklı değil. Bilmeniz gereken konular farklı değildir.

Emlakçılar İçin Dijital Pazarlamada Olmazsa Olmazlar

-Gayrimenkul dijital pazarlamada uzmanlaşın. Satışını yapacağınız gayrimenkulün detaylarını iyi bir şekilde eksiksiz bilin.

– Emlak dijital pazarlamada müşterileriniz iyi takip edin. İnsanlar nelere ihtiyaç duyar? Bunları düşünerek hareket edin. Kısacası kendinizi bir müşteri gibi düşünüp empati yapın.

-Rakiplerinizi takip etmekte fayda var. Çünkü rakiplerinizin yaptığı doğru hareketleri örnek alabilirsiniz. Yanlış hareketlerden ders çıkarabilirsiniz.

Emlak Dijital Pazarlama Kanalı

Emlak sektöründe pek çok dijital pazarlama seçeneği vardır. Bu bölümde size emlak sektörü ile ilgili olarak yapabileceklerinizi aktararak dijitalde daha etkin olmanız için size yol göstermeye çalışacağız.

Bu sayede dijital pazarlamayı daha etkin kullanarak müşterilerinizle etkileşiminizi arttırabilir ve iyi bir marka imajı da yaratarak satışlarını daha çabuk kapatıp, daha fazla kar edebilirsiniz.

Gayrimenkul için Olmazsa Olmaz Dijital Pazarlama Yolu: SEO

Ülkemizde gayrimenkul müşterileri genellikle Google arama motoru üzerinden bilgi edinir.

“Satılık Daire”, “Sahibinden Satılık Daire”, “Müteahhitten Satılık Daire”, “Beşiktaş Satılık Daire”, “Kiralık Daire İstanbul”, “Bebek Satılık Yalı” gibi emlak durumu, emlak tipi, emlak konumu belirten farklı anahtar kelimelerle Google üzerinden sorgularlar. Alıcılar bu sorgulamalar sonucu listelenen web sitelere girerek bilgi edinir. Google verilerine göre, arama yapanların %75’i ilk sayfada gösterilen web sitelere girer, özellikle ilk 3 sıradaki siteler daha fazla tıklanırlar.

Bu noktada gayrimenkul dijital pazarlama danışmanına ait web sitenin, ilgili arama sorguları sonucu ilk sayfada üst sıralarda çıkması çok önemlidir. Bunu sağlamak için Google SEO (Google Arama Motoru Optimizasyon) yapılması gerekmektedir.

Google SEO, ücretsizdir ve geri dönüşümü iyidir. SEO, Gayrimenkul dijital pazarlamanın olmazsa olmaz dijital pazarlama aracıdır.

Emlakçı Dijital Pazarlama için Tasarlanmış Web Sitesi

Gayrimenkul sektöründe faaliyet gösteren herkesin dijital pazarlama için mutlaka bir web sitesi olmalıdır. Hedef kitleye göre ve Google’a uygun halde profesyonel bir gayrimenkul dijital pazarlama web sitesi, alıcının dikkatini çeker ve daha fazla bilgi edinebilir. Böylece dijital pazarlama sektöründe alıcının en çok önemsediği güven duygusu elde edilir.

Oldukça fazla ziyaretçisi olan dijital pazarlama siteleri sizi daha ileriye taşıyacaktır.

Gayrimenkul dijital pazarlama web sitesi tek başına yeterli değildir. SEO’nun önemi oldukça fazladır.

Daha önce yaptığınız işler hakkında da bilgiler vererek, yeni müşterilerinizi çekmede referans olarak kullanabilirsiniz. Aynı zamanda özgün görseller kullanmak hem SEO açısından hem de sektörünüz açısından oldukça önemlidir. Doğru görselleri kullanamaya da dikkat edilmesi gereklidir. Çünkü emlak sektörü şıklık ve tasarım temalı olmalıdır.

Emlak sektörü ev satmaktan çok insanlara prestij, ve o evde edinilecek anıları satma işindedir. Bu nedenle seçeceğiniz görseller bunlara bağlı olarak belirlenmelidir.

 

 

 

Bilgi Bankası - 09:56 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ