Parçalı bulutlu

Teras Nedir?

Emlak Sözlüğü - 1 Kasım 2019 14:10 A A

Teras

Oturup hava almaya yarayan, düz üstü gezinmeye elverişli ve çevresi açık yüksekçe yere teras denir.

Teraslar bir evin balkonundan daha büyük, geniş ve üstü açık bölümlerdir. Çeşitli şekillerde kullanılabilir mekanlardır.

Terasların kullanım alanları oldukça çeşitli bir yelpazeye sahiptir. Örneğin teraslar, hobi olarak küçük bir bahçe yapmak için değerlendirilebilirken; özel kullanımlar için de tasarlanıyor.

Terasın avantajları nelerdir?

Teras katları yüksek şehir manzaraları, yetiştirilen ya da yaptırılan peyzajla bahçeli ev görünümü şeklindeki geniş balkonları, çevreyi geniş bir perspektifle seyretmenin verdiği huzur ve mutluluk hissi gibi birçok avantaja sahiptir. Ayrıca hayvan severler için de petin rahat hareket etmesini sağlayan bir alandır.

Dezavantajları

Ne yazık ki güzel bir yaşam alanı olan Terasların bakımı hem zor hem de oldukça masraflıdır. Özellikle kış ayları oldukça soğuk geçen bölgelerimizde karşılaşılan ısıtma ve yalıtım problemleri, birçok teras katı sahibinin şikayetleri arasında başta yer almaktadır.

Ayrıca asansörsüz, genellikle 3-4 katlı binalarda, fiziksel açıdan herkesi zorlayacak olan merdiven problemi birçok teras katı sahibinin dile getirdiği bir dezavantajdır.

Emlak Sözlüğü - 14:10 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ