Parçalı bulutlu

Ters Dubleks Nedir?

Emlak Sözlüğü - 1 Kasım 2019 14:12 A A

Ters Dubleks

Ters dubleks daire, normal dubleks dairelerin aksine mutfak ve salonun yukarı katta, yatak odası ve banyonun ise alt katta bulunan dairelere denir. Kimine göre karanlık ve bunaltıcı olan ters dubleks daireler yine de gayet şık bir dizayna sahip olduklarından oldukça kullanışlı da olabilir. Sağlam bir ters dubleks daire aldığınız takdirde rutubet ve ısıtma sorunlarıyla karşılaşmazsınız. Düşünülenin aksine ısıtılması en kolay yapı türü olan ters dubleks dairelerin alt katları da kışın sıcak yazın serin olmaktadır. Yatak odalarının genellikle alt katta bulunduğu ters dubleks dairelerde genellikle alt kattan bahçeye çıkış bulunmaktadır.

Ters Dubleks Daire Almanın Avantajları Ve Dezavantajları Nelerdir?

• Ters dubleks daireler ısıtılması en kolay yapı türüdür. Evi ısıtmak için fazla masrafa girmek istemeyen vatandaşlar ters dubleks daireleri tercih edebilirler.

• Diğer dairelerle fiyat bakımından kıyaslandığında daha uygun olan ters dubleks daireler yeni ev alanlar için de uygundur.

• Alt katlarda çoğu zaman rutubet sorunuyla karşılaşabileceğinizi de söylemek gerekir.

• Genellikle ışıktan mahrum kalan ters dubleks daireler kimilerine göre karanlık ve bunaltıcı olarak tanımlanabilir.

• Daha sessiz ve istirahat bakımından daha rahat bir bina arayanların vazgeçilmezi olan ters dubleks binalar, buralarda oturan kişiler tarafından tavsiye edilmektedir.

• Giriş katı, ters dubleks evlerin üst katı olduğu için alt katı çalışma odası olarak kullanabilir, dilerseniz keyif yapmak amacıyla sinema ve ses sistemi, kitap okuma odası gibi hobilerinize uygun yerleri rahatlıkla tasarlayabilirsiniz.

Emlak Sözlüğü - 14:12 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ