21° Parçalı bulutlu

Ters Dubleks Nedir?

Emlak Sözlüğü - 1 Kasım 2019 14:12 A A

Ters Dubleks

Ters dubleks daire, normal dubleks dairelerin aksine mutfak ve salonun yukarı katta, yatak odası ve banyonun ise alt katta bulunan dairelere denir. Kimine göre karanlık ve bunaltıcı olan ters dubleks daireler yine de gayet şık bir dizayna sahip olduklarından oldukça kullanışlı da olabilir. Sağlam bir ters dubleks daire aldığınız takdirde rutubet ve ısıtma sorunlarıyla karşılaşmazsınız. Düşünülenin aksine ısıtılması en kolay yapı türü olan ters dubleks dairelerin alt katları da kışın sıcak yazın serin olmaktadır. Yatak odalarının genellikle alt katta bulunduğu ters dubleks dairelerde genellikle alt kattan bahçeye çıkış bulunmaktadır.

Ters Dubleks Daire Almanın Avantajları Ve Dezavantajları Nelerdir?

• Ters dubleks daireler ısıtılması en kolay yapı türüdür. Evi ısıtmak için fazla masrafa girmek istemeyen vatandaşlar ters dubleks daireleri tercih edebilirler.

• Diğer dairelerle fiyat bakımından kıyaslandığında daha uygun olan ters dubleks daireler yeni ev alanlar için de uygundur.

• Alt katlarda çoğu zaman rutubet sorunuyla karşılaşabileceğinizi de söylemek gerekir.

• Genellikle ışıktan mahrum kalan ters dubleks daireler kimilerine göre karanlık ve bunaltıcı olarak tanımlanabilir.

• Daha sessiz ve istirahat bakımından daha rahat bir bina arayanların vazgeçilmezi olan ters dubleks binalar, buralarda oturan kişiler tarafından tavsiye edilmektedir.

• Giriş katı, ters dubleks evlerin üst katı olduğu için alt katı çalışma odası olarak kullanabilir, dilerseniz keyif yapmak amacıyla sinema ve ses sistemi, kitap okuma odası gibi hobilerinize uygun yerleri rahatlıkla tasarlayabilirsiniz.

Emlak Sözlüğü - 14:12 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ

 • 01
  Tarım dalında birinci çeyrekte tüm vakitlerin rekoru kırıldı
  Türkiye tarım sektöründe yılın ilk çeyreğinde 11 milyar 175 milyon dolarla tüm zamanların en yüksek ihracatına imza atarak rekor kırdı.
 • 02
  Türkiye için dikkat çeken büyüme kestirimi: Avrupa’nın en yüksek oranda büyüyen ülkesi olacak
  AB Komisyonu’nun “Avrupa Ekonomik Tahminleri 2023 İlkbahar” raporu yayımlandı. Raporda, Türkiye ekonomisinin 2023 yılında yüzde 3.5, 2024’te yüzde 4 büyüyeceği öngörülürken İsveç’in yüzde 0,5 ve Estonya’nın yüzde 0,4 küçüleceği, Almanya’nın yüzde 0,2, Fransa’nın yüzde 0,7, İtalya’nın yüzde 1,2 ve İspanya’nın yüzde 1,9 büyüyeceği kaydedildi.
 • 03
  Fiyatlı çalışan sayısı yüzde 6,5 arttı
  Türkiye İstatistik Kurumu, mart ayına ilişkin ücretli çalışan istatistiklerini yayımladı. Ücretli çalışan sayısı, martta geçen yılın aynı ayına göre yüzde 6,5 artış gösterdi.
 • 04
  Eser ve hizmet siyaseti kazandı
  Türkiye, “Yüzyılın Seçimi”nde tercihini eser ve hizmet siyasetinden yana kullandı. 55 milyonu aşkın vatandaşın sandık başına gittiği seçimi, Cumhur İttifakı’nın adayı Recep Tayyip Erdoğan birinci sırada tamamladı. AK Parti hükümetlerinin müreffeh bir gelecek için ortaya koyduğu vizyon, milli iradenin istikrardan yana tecelli etmesini sağladı. Yatırım ve üretimle büyümeyi önceleyen politikalar güvenoyu alırken, yeni dönemde de toplumun tüm kesimlerine dokunan ve refahı artıran adımlar atılacak.
 • 05
  TEI, BOTAŞ’a gaz türbini üretecek
  BOTAŞ, ihtiyaç duyduğu stratejik ürünlerin yerli çözümlerle karşılanması için TEI ile önemli bir iş birliğine gitti. İmzalanan protokol ile BOTAŞ ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik millî doğal gaz kompresör ve türbin sistemlerinin geliştirilmesi veya temini işini alan TEI, şirket bünyesinde bulunan gaz türbinli motorların tüm seviye bakımlarını da yapacak.